Neohodnoceno

Náhrdelník obsidián a kuličky plněné zlatem

Náhrdelník s obsidiánem a kuličkami plněnými zlatem nebo stříbrné

Barva a materiál kuličky
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: 645/STR 645/PLN 645/PLN2 645/BEZ Zvolte variantu
1 090 Kč
Kategorie: Krátké

Náhrdelník s přírodním obsidiánem doplněný o kuličky plněné zlatem/stříbrem nebo můžete zvolit variantu bez kuliček. Náhrdelník je navlečen na ocelovém lanku se zapínáním. Délka náhrdelníku je 40cm. Pokud byste chtěli jinou délku náhrdelníku, napište mi prosím do poznámky. 

Co znamená plněné zlatem?

Tyto komponenty, které jsem si pro jejich skvělé vlastnosti opravdu zamilovala, jsou tvořeny pevnou vrstvou zlata mechanicky spojenou se základnou z kovu. Obsahují více zlata než klasické pozlacené, proto jsou šperky mnohem odolnější a zachovají si svou krásně zlatou barvu.

Plněné zlato není slitina. Jedná se o vrstvený materiál, kdy je zlato spojeno pomocí tepla a tlaku s mosazným jádrem. Základem materiálu je šperkařská mosaz.

Zlatem plněné šperky musí podle zákona obsahovat 5 % nebo 1/20 hmotnosti zlata. 

Často se ptáte na rozdíl mezi pozlaceným stříbrem a plněným zlatem - pozlacení je nepatrná vrstva ryzího zlata nanesená na stříbrný/mosazný základ. Pokovení netvoří žádný měřitelný podíl celkové hmotnosti výrobku. Odhaduje se, že tvoří nejvýše 0,05 % kovového výrobku. Zlacení se může rychle opotřebovat a odhalit tak původní základ výrobku. Oproti plněnému zlatu neodolává teplu, vodě ani opotřebení. 

Zpět do obchodu