Neohodnoceno

Náhrdelník ze skleněných korálků tmavě šedý

Náhrdelník ze skleněných korálků tmavě šedých

Skladem (1 ks)
Kód: 739
790 Kč
Kategorie: Dlouhé

Tento dlouhý náhrdelník ze skleněných korálků a kuliček plněných zlatem si můžete dát na krk více způsoby - jen zavázat, omotat a zavázat, dvakrát omotat ... jak vás zrovna napadne a jak se vám to bude hodit k outfitu ... jeho exkluzivní vzhled umocní velké říční perly na koncích

Co znamená plněné zlatem?

Tyto komponenty, které jsem si pro jejich skvělé vlastnosti opravdu zamilovala, jsou tvořeny pevnou vrstvou zlata mechanicky spojenou se základnou z kovu. Obsahují více zlata než klasické pozlacené, proto jsou šperky mnohem odolnější a zachovají si svou krásně zlatou barvu.

Plněné zlato není slitina. Jedná se o vrstvený materiál, kdy je zlato spojeno pomocí tepla a tlaku s mosazným jádrem. Základem materiálu je šperkařská mosaz.

Zlatem plněné šperky musí podle zákona obsahovat 5 % nebo 1/20 hmotnosti zlata. 

Často se ptáte na rozdíl mezi pozlaceným stříbrem a plněným zlatem - pozlacení je nepatrná vrstva ryzího zlata nanesená na stříbrný/mosazný základ. Pokovení netvoří žádný měřitelný podíl celkové hmotnosti výrobku. Odhaduje se, že tvoří nejvýše 0,05 % kovového výrobku. Zlacení se může rychle opotřebovat a odhalit tak původní základ výrobku. Oproti plněnému zlatu neodolává teplu, vodě ani opotřebení. 

Zpět do obchodu