Neohodnoceno

Dvojitý náramek z přírodního granátu a karmy plněné zlatem

Dvojitý náramek z přírodního granátu, karmy plněné zlatem a říční perličky.

Skladem (2 ks)
Kód: 464
990 Kč

Dvojitý náramek z přírodního granátu doplněný o karmu plněnou růžovým zlatem a říční perličku. Náramek je navlečený na nastavitelné šňůrce a jako většinu z mých šperků nemusíte sundávat.

Co znamená plněné zlatem?

Tyto komponenty, které jsem si pro jejich skvělé vlastnosti opravdu zamilovala, jsou tvořeny pevnou vrstvou zlata mechanicky spojenou se základnou z kovu. Obsahují více zlata než klasické pozlacené, proto jsou šperky mnohem odolnější a zachovají si svou krásně zlatou barvu.

Plněné zlato není slitina. Jedná se o vrstvený materiál, kdy je zlato spojeno pomocí tepla a tlaku s mosazným jádrem. Základem materiálu je šperkařská mosaz.

Zlatem plněné šperky musí podle zákona obsahovat 5 % nebo 1/20 hmotnosti zlata. 

Často se ptáte na rozdíl mezi pozlaceným stříbrem a plněným zlatem - pozlacení je nepatrná vrstva ryzího zlata nanesená na stříbrný/mosazný základ. Pokovení netvoří žádný měřitelný podíl celkové hmotnosti výrobku. Odhaduje se, že tvoří nejvýše 0,05 % kovového výrobku. Zlacení se může rychle opotřebovat a odhalit tak původní základ výrobku. Oproti plněnému zlatu neodolává teplu, vodě ani opotřebení. 

Zpět do obchodu