Neohodnoceno

Náhrdelník s pyritem, plněným zlatem a perlou

Dlouhý náhrdelník s pyritem a perlou

Skladem (3 ks)
Kód: 615
1 090 Kč
Kategorie: Dlouhé
Hmotnost: 0.2 kg

Dlouhý náhrdelník s pyritem, jednou velkou a jednou malou říční perlou a kuličkami plněnými zlatem na černé hedvábné šňůrce. Celková délka náhrdelníku je 80cm. Náhrdelník je určen pro milovnice minimalistického stylu. Vynikne zejména na jednobarevném outfitu.

Co znamená plněné zlatem?

Tyto komponenty, které jsem si pro jejich skvělé vlastnosti opravdu zamilovala, jsou tvořeny pevnou vrstvou zlata mechanicky spojenou se základnou z kovu. Obsahují více zlata než klasické pozlacené, proto jsou šperky mnohem odolnější a zachovají si svou krásně zlatou barvu.

Plněné zlato není slitina. Jedná se o vrstvený materiál, kdy je zlato spojeno pomocí tepla a tlaku s mosazným jádrem. Základem materiálu je šperkařská mosaz.

Zlatem plněné šperky musí podle zákona obsahovat 5 % nebo 1/20 hmotnosti zlata. 

Často se ptáte na rozdíl mezi pozlaceným stříbrem a plněným zlatem - pozlacení je nepatrná vrstva ryzího zlata nanesená na stříbrný/mosazný základ. Pokovení netvoří žádný měřitelný podíl celkové hmotnosti výrobku. Odhaduje se, že tvoří nejvýše 0,05 % kovového výrobku. Zlacení se může rychle opotřebovat a odhalit tak původní základ výrobku. Oproti plněnému zlatu neodolává teplu, vodě ani opotřebení. 

Zpět do obchodu